FASHION LAB 2011
10 - 17.04.2011 roku

II MIĘDZYNARODOWE WARSZTATY MODY W ŁODZI

Fashion Lab
to międzynardowy projekt Fundacji Future in Fashion, który ma na celu połączenie teorii i praktyki mody. W tym roku w dniach 10 - 17 kwietnia odbędzie się jego II edycja. II Międzynarodowym Warsztatom Mody towarzyszyć będzie cykl bezpłatnych wykładów polskich i zagranicznych gości zawodowo związanych z rynkiem mody. Szczegółowy opis projektu, tematy wykładów oraz pełen harmonogram wydarzeń znajdują się na stronie www.fashionlab.pl

Gośćmi honorowymi tegorocynej edycji są:

Prof. Liuba Popova
- Nuova Accademi adi Belle Arti NABA, Mediolan
Prof. Elke Gaugele - Akademie der Bildenden Künste, Wiedeń

Przypominamy, że na wykłady należy się zapisać. Ilość miejsc ograniczona.

Tegoroczna edycja warsztatów nosi tytuł ZWIĄZEK OTWARTY i dotyczy zarówno przenikania się różnych dziedzin sztuki współczesnej w celu stworzenia jednego dzieła, jak i relacji czysto partnerskich.

W Warsztatch wezmą udziała studenci z Akademii Sztuk Pięknych z Wiednia, Mediolanu i Łodzi, którzy już rozpoczęli pracę nad projektem, każda grupa w swoim kraju ( poszczególne wydziały uczelni zgodne są z wymogami projektu - multimedia, scenografia, reżyseria, projektowanie ubioru). W dniach 10 - 17 kwietnia 2011 roku wszyscy studenci przyjadą do Łodzi i przez tydzień wraz z grupą łódzkich studentów zrealizują projekt, którego efekty będzie można zobaczyć 16go kwietnia w sobotę na Rynku Manufaktury. Będzie to happening, wyreżyserowany i zagrany przez studentów, zostaną zaprojektowane i zrealizowane kostiumy oraz elementy scenografii.
Występ będzie filmowany przez studentów współpracujących z portalem www.weare.pl wspieranym przez Stowarzyszenie Akademia Wilanowska z Warszawy i montowany przez nich jako krótki film fabularny.
Zapraszamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa w happeningu w dniu 16 kwietnia o godynie 18:00.


Fundacja Future in Fashion opracowuje pakiet szkoleń i kursów, jego pełna oferta dostępna będzie na stronach Fundacji od 11 kwietnia 2011.

15 kwietnia odbędą się pierwsze bezpłatne zajecia promujące kurs "Ilustrowanie Mody".
Wszystkich chętnych zapraszamy. Zapisz się

Płatna wersja pełnego kursu (16 godzin) rozpocznie się 22 kwietnia 2011 roku.